YENİ WEB SİTEMİZ İÇİN TIKLAYIN
SCORM (Sharable Content Object Reference Model.) Solutions

başarı hikayeleri

Ürün Destek

Başarı Hikayeleri

AGI

AGIAdvancity, İsveç'te matbaacılık sektörünün öncü firmalarından AGI için bir yılı aşkın süredir 3 farklı proje üzerinde çalışmış ve bunları hayata geçirmiştir. Projeler, ilk tasarım sürecinden itibaren Advancity ve AGI birlikteliğinde ele alınmış, Advancity teknik geliştirmenin yanı sıra, iş mantığı, sunum ve alternatif önerileriyle bütün safhalarda aktif rol almıştır.

Ortak çalışmalar, AGI'ın müşteri veritabanını, çevrimiçi ve basılı ortamda verdiği hizmetleri yönettiği, raporladığı ön satış (PreSales) sistemi ile başladı. İlk etapta hayata geçirilen bu proje ile müşterilerden çevrimiçi siparişlerin alınması ve proforma faturalarının kesilip otomatik olarak sistem üzerinden iletilmesi sağlandı. Son olarak, özel bir entegrasyon yapısı ile AGI'ın halihazırda kullanmakta olduğu muhasebe sistemine fatura bilgileri gönderilerek, siparişten faturaya bütün sürecin sayısal ortama taşınması tamamlanmış oldu.

İkinci ve üçüncü projeler olan GrafGuide ve ClickPrint projeleri ise, AGI'ın ön satış sistemi ile müşterilerine satışını gerçekleştirdiği hizmetlerin, çevrimiçi karşılıkları olarak tanımlanabilir.

GrafGuide, AGI'ın her yıl basılı ortamda yayınladığı matbaacılık rehberinin çevrimiçi ortama taşınması projesidir. Müşteriler, talep ettikleri kategorilerde, farklı seviyelerdeki özelliklerle bu rehberde yer almakta ve sistem üzerinden müşterilerin kendilerine ulaşmasını sağlayabilmektedirler. Ön satış sisteminde tamamlanan ve onaylanan bütün GrafGuide satış işlemleri, iki sistemin birbirine entegre çalışması sebebiyle anında GrafGuide sisteminde yayına açılmakta ve AGI'ın müşterilerine hızlı ve kesintisiz hizmet vermesi sağlanmaktadır.

ClickPrint sistemi de yine satışları ön satış sisteminden gerçekleştirilen bir çevrimiçi matbaa mağazası uygulamasıdır. ClickPrint sistemine yıllık üyelik ücretini ödeyen müşteriler, tamamen matbaacılık sektörünün ihtiyaçlarına göre tasarlanmış çevrimiçi mağazalarını kurabilmekte, AGI kontrolünde istediği ürünleri müşterilerine sunabilmekte, fiyatlara müdahale edebilmekte ve izin verilen ölçüde sistem yapısını değiştirerek kendi mağazalarını işletebilmektedir. Her bir müşterinin mağazasına, kendine özel bir internet adresinden erişilebilmektedir. Mağazaların müşterileri de sistem üzerinden yarattıkları hesapları ile istedikleri kadar sepet oluşturup, farklı ürünleri farklı sepetlerde toplayıp, mağazaya gönderebilmektedir.

GrafGuide projesi, 2009 rehberi ile beraber çevrimiçi erişime açılmış ve aktif olarak kullanılmaktadır. Sistemi http://grafguide.se adresinden ziyaret edebilirsiniz.

ClickPrint projesi halihazırda İsveç'te 5, Danimarka'da ise 1 şirket tarafından aktif olarak kullanılmakta ve matbaacılık sektörü odaklı yapısı ile beğeni toplamaktadır. Sistemin İngiltere uygulaması için de çalışmalar devam etmektedir. Örnek bir mağazayı http://printpolarna.clickprint.se adresinden ziyaret edebilirsiniz. Bir çok potansiyel müşteri ile görüşmelerini sürdüren AGI, farklı mağazacılık uygulamaları kullanan firmaların bile daha uygun altyapısı sebebiyle ClickPrint sistemine geçmeyi istediklerini ve görüşmelerin tamamlanma aşamasına geldiğini belirtiyor.

Kavrakoğlu

Kavrakoğlu Management InstituteAdvancity Kavrakoğlu'yla 2002 yılından beri stratejik ortaklık yapmaktadır. Advancity Kavrakoğluna özel ürünler geliştirip, projelerine teknolojik destek sağlarken, Kavrakoğlu da Advancity'nin projelerinin içerik hazırlama safhalarında destek olmaktadır.

Kavrakoğlu'nun en son projesi www.kazaniriz.biz adlı ÖSS hazırlık sistemi yine birlikte yapılmıştır. Bu proje ile tüm ÖSS müfredatı internet üzerinden takip edilebilir şekilde e-dersler halinde hazırlanmıştır. Sunulan rehberlik hizmetleri ve öğrencilerin performanslarını direk başka öğrencilerle karşılatırması, adayın üniversite girişte tercihlerine yardımcı olmaktadır. Bu proje kapsamında ilk sene için 200.000 öğrencinin eğitim alması hedeflenmiştir.

Kavrakoğlu ile yaptığımız stratejik işbirliği sonucunda böyle bir sistemin altyapısında görev almaktan ve Türkiye'ye böyle bir hizmet sunan sistemin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Bunların yanı sıra beraber eduGate LMS, eduGate CCT, eduGate Flashor, eduGate Live, Edugate KMS ve eduGame projelerini gerçekleştirmiş olan şirketler şu anda da Türkiye çapında bireysel ve kurumsal projelerde işbirliği yapmaktadır.

eduGame

Bunlar arasında eduGame Advancity için hem değişik hem de keyifli bir proje olmuştur. eduGame iki veya daha fazla oyuncu tarafından oynanan, süt ürünleri endüstrisi bazlı bir işletme oyunudur. Oyunun amacı karı, pazar payını, şirket değerini ve müşteri sadakati konularında rekabetten başarıyla çıkmaktır.

Oyuncuların satış, pazarlama, üretim, hammadde, finans gibi operasyonel kararlar ve kapasite, kalite, ik gibi yatırım kararları almalarına olanak sağlayan oyun, gelişmiş raporlama imkanları da vermektedir.

eduGame alanında Türkiye'de ilktir.

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

2001 yılından beri Advancity'le çalışmayı seçen Sabancı Üniversitesi, şirketimizin stratejik işbirliği yaptığı oluşumların önde gelenleri arasındadır.

Üniversitenin çeşitli departmanları için web sitesi tasarımı ve programlaması yapan Advancity aynı zamanda bütün Sabancı Üniversitesi'nce kullanılan Ödeme Kapısı'nı da hazırlamıştır.

Ödeme Kapısı üniversiteye kredi kartıyla yapılan ödemeleri tek bir merkezde toplayan sistemdir. Birimlerin web siteleri aracılığıyla toplanan ödeme bilgileri, ortak e-pos'da işlem görerek bankaya iletilir ve onay alındıktan sonra Mali İşler departmanına raporlanır. Sistem 2003 yılından beri başarıyla çalışmaktadır.

Üniversite için yaptığımız diğer projeler EDU (Executive Developement Unit), REF (Rekabet Forumu), ERG (Eğitim Reformu Girişimi) departmanlarınca kullanılmaktadır.

Advancity aynı zamanda başka projeleri ve ürünleri için Sabancı Üniversitesi'nden akademik destek almaktadır.

Daruma Corporate Finance

Daruma Corporate Finance

1999 yılında kurulan Daruma, Borç ve Sermaye Finansmanında uzmanlaşmış, lider konumda ve bağımsız bir "Kurumsal Finansman'" şirketidir.

Advancity ile web sitelerinin tasarımıyla başlayan iş ilişkisi 2000 yılında şekil değiştirdi. Bir Intranet/Extranet Yönetim sistemine ihtiyaç duyan Daruma, programcılık gücüne güvendiği Advancity'den sistemi tasarlamasını istedi.

Advancity, Daruma'dan gelen istekler doğrultusunda CRM, Proje Yönetimi, Mali Tablo Analizi, Exchange Server ve Active Directory ile entegre  Görev ve Randesu sistemi, İş Takibi, Raporlama, Toplantı Salonları Yönetimi modülleri oluşturarak kullanıma sundu.

Beğeni toplayan proje geliştirilmeye devam edildi. 2005 yenilenen sisteme başta Blackberry entegrasyonu olmak üzere verimliliği arttırıcı özellikler eklendi.

2000 yılında 5 çalışanı olan Daruma, şu anda 30'u aşkın çalışanı ve Orta Asya,  Avrupa ve Balkan'lardaki ofisleriyle müşterilerine hizmet vermektedir. Daruma kurulduğu tarihten bu yana müşterilerine 1 milyar euro'nun üzerinde finansman sağlamıştır.

Daruma halen Advancity'le çalışmaktadır.

Freebirds

Freebirds Publishing

Free Birds, 2001 yılında kurulmuş olan ve yayıncılık alanında kaliteli tasarım, yayın ve basım hizmetleri vermeyi amaçlayan bir firmadır.

2006 yılında Birleşmiş Milletler fonlarıyla Turizm, Sağlık ve İlaçlama konusunda eğitim ve bilgilendirme projelerini alan firma, projenin web sitesi dizayn ve programlama kısımlarında çalışmak için Advancity'i tercih etmiştir.

Özellikle turizm ayağında oldukça ilerici hizmetler sunulan sistemlerde Amadeus sistemi ile online uçak ve otel rezervasyonu, kredi kartı ile randevu seçenekleri sunulmaktadır.

CPDWise

CPDWiseİrlanda'da kurulu olan CPDWise şirketi elindeki açık kaynak kodlu LMSi SCORM uyumlu hale getirmek için referanslar aracılığıyla Advancity'e ulaşmış ve projeyi vermiştir.

Advancity kendi ürünü olan SCORM API'yi kullanarak php/mySql üzerinde projeyi tamamlamış ve müşteriye sunmuştur.

CPDWise halen Advancity ile çalışmaktadır. Şu anda LMSin SCORM 2004 ile uyumlu hale getirilmesi üzerinde planlanmaktadır.

Hergüner Bilgen Özeke

Hergüner Bilgen Özeke Türkiye'de ticaret hukuku ağırlıklı olarak hukukun her alanında faaliyet gösteren bir hukuk bürosudur. Bür Türk hukuku ve uluslararası hukuk alanlarında en üst standartlarda hizmet verme gayreti ile çalışmaktadır. Büro Advancity ile çalışmayı bu standartları devam ettirmek için tercih etmiştir.

Advancity ilk olarak büronun İntranet geliştirme projesini üstlenmeye de talip olmuş ve kabul edilmiştir.

Advancity'nin Intracity (intracitye link) ürünü bir hukuk bürosunun ihtiyacı olan modüller eklenerek özelleştirilmiş, Blackberry entegrasyonu başta olmak üzere müşteri yönetimi, iş yönetimi, dava yönetimi, maliyet ve faturalama yönetimi modülleriyle yüksek seviyeli ve verimlilik arttırıcı bir hizmet sağlanmıştır.

Hergüner Bilgen Özeke halen Advancity ile çalışmakta olup, ortak projeler devamlı olarak geliştirilmektedir.

 
Telefon: +90 216 445 07 25 pbx Faks: +90 216 445 07 01 E-posta: iletisim@advancity.net

copyright © 1999 advancity Tüm hakları saklıdır

W3C XHTML  W3C CSS 2