YENİ WEB SİTEMİZ İÇİN TIKLAYIN
SCORM (Sharable Content Object Reference Model.) Solutions

başarı hikayeleri

Ürün Destek

Başarı Hikayeleri

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası

İSMMMOTürkiye'deki Serbest Muhasebecilerin, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanına kavuşabilmeleri için yapılacak olan sınav öncesinde, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası kendi üyelerini, yapılacak genel sınava hazırlamak için çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Bu kapsamda verilecek uzaktan soru-cevap oturumlarında Perculus'u tercih ettiler!

Müşterinin Sorunları

Çözüm

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Advancity'nin Perculus ürününü kullanarak, mevcut üye veritabanları ile doğrudan entegre şekilde binlerce üyesine çevrim içi eğitimler verdi. Üyeler ve eğitmenler, mesai saati kısıtlarına takılmaksızın akşam yapılan bilgisayar başındaki mekan bağımsız eğitimlere katılabildiler. Canlı oturumlar sonrası yoklama raporları yetkililere dakikalar içerisinde ulaştırıldı. Verilen eğitimler daha sonra çevrimiçi olarak tekrar izlenebildi, eğitime katılamayanların da bu yayından faydalanması sağlandı.

Rakamlarla Proje Sonuçları

Hikâyenin Detayları

Yapılacak SM'den SMMM geçişi sınavı öncesinde üyelerine eğitim vermek isteyen İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, farklı çözümleri değerlendirmeye başladı. İlk çözüm seçenekleri, eğitimlerin yüz yüze verilmesi yönünde oldu. Ancak binlerce üyenin yüz yüze eğitimler için bir araya toplanması, eğitimi verecek kaliteli eğitmen sayısının azlığı ve hem eğitmenlerin hem de katılımcıların zaman kısıtları sebebiyle bunun kabul edilebilir bir çözüm olmadığı görüldü.

İhtiyaçlar ortaya konduktan sonra en akılcı çözümün, eğitimleri ve soru-cevap oturumlarını çevrimiçi olarak internet üzerinden vermek olduğu noktasına ulaşıldı. Türkiye'de sanal toplantı ve eğitim platformu konusunda öncü ürünlerden Perculus, gerek esnek altyapısı gerekse yüksek kapasitesi sebebiyle İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın tercihi oldu.

Altyapı çalışmaları, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın üye veritabanının ve yapılacak çalışmanın profilinin tespiti ile başladı. 3000'in üzerinde üyenin kayıtlı olduğu oda, üyeleri eğitim seviyelerine göre gruplamak ve eğitimleri buna göre takvime oturtmak istedi. Bu şekilde 3 ayrı gruba ayrılan üyeler daha sonra gruplar içinde de yapılan alt gruplamalarla toplam 5 grup halinde planlandılar.

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, eğitimleri verecek olan eğitimcileri tespit edip eğitim takvimlerini oluşturdu. Daha sonra bu eğitim takvimleri, eğitimci bilgileri ve üye bilgileri Advancity'e iletildi. Bilgiler, Perculus sistemine otomatik veri alma araçları sayesinde birkaç saat içerisinde tanımlandı.

Gerek katılımcıların profilleri gerekse kullanım kolaylığı açısından kullanıcıların, Perculus giriş ekranlarını kullanarak oturumlara katılmaları tercih edilmedi. Bu noktada Perculus'un esnek entegrasyon altyapısı sayesinde, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nın sunucularından kullanıcıların, TC Kimlik numaraları ile Perculus sistemine otomatik olarak geçiş yapmaları sağlandı. Entegrasyon sırasında sadece İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası sunucularının kullanabildiği güvenlik anahtarları sayesinde yüksek gizlilik sağlandı.

Katılımcılar, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından eğitim alacakları grup ve eğitim takvimleri konusunda bilgilendirildiler. Odanın bu proje için oluşturduğu portal aracılığı ile sisteme giriş yapan kullanıcılar birkaç tıklama ile Perculus üzerinden canlı oturumlara katıldılar ve eğitimleri aldılar. Eğitimler Advancity tarafında teknik ve müşteri temsilcileri olmak üzere 4 kişilik bir ekip, oda tarafında ise 3 kişilik bir ekip tarafından sürekli takip edildi. Katılımcıların işleyiş ile ilgili soruları oda yetkilileri, teknik soruları ise Perculus teknik ekibi tarafından cevaplandırıldı.

Münferit vakalar dışında katılımcılar oturumları problemsiz olarak izlediler. Birkaç kullanıcının yaşadığı sorunun da kendi donanımları ile ilgili olduğu tespit edilerek anında telefon desteği ile çözülerek birkaç dakika içerisinde odaya katılmaları sağlandı.

Perculus teknik ekibi, oturum sonlarında sistem tarafından otomatik üretilen "Yoklama Raporu"nu anında yetkililere iletti ve bu sayede yetkililer, hangi kullanıcıların gerekli önkoşulları sağladığını anında tespit ederek çalışmalarına devam edebildiler.

Oturumlar sonrasında paketlenen canlı sınıflar, tekrar izlenilebilir hale getirildi ve çevrimiçi yayına alındı.

Gerek İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, gerekse Advancity ve Perculus için tam bir başarı öyküsü olan bu vaka, Perculus'un gerek kullanım kolaylığı gerek güçlü ve esnek altyapısı ile yüksek kullanım altında dahi stabiliteden ödün vermeksizin gösterdiği performansı gözler önüne serdi.

Sistemin performansı ve kullanımından çok memnun kalan İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, bundan sonra da Perculus ile çalışmayı tercih etti ve uzun vadeli ortak proje planları konusunda çalışmalara başlandı.

Perculus Neler Sunar?

Perculus, merkezi çoklu ortam sunucusu yardımıyla tüm kullanıcıların bağlandıkları bir sisteme sahiptir. Video ve ses görüntüleri, sunumlar bu sunucu üzerinden tüm kullanıcılara paylaştırılır. Perculus teknolojisi ile bir toplantı/eğitim veya seminerde yapabileceğiniz herşeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz;

İSMMMO Eğitimlerinden Bir Görüntü Hiberka SEO Eğitimlerinden Bir Görüntü
İSMMMO Eğitimlerinden Bir Görüntü Hiberka SEO Eğitimlerinden Bir Görüntü

Bize Ulaşın

Advancity Bilişim Teknolojileri Hzm. Dan. Ve Eğt. Tic. Ltd. Şti.

Adres : Bayar Cad. İclal Ataç İş Merkezi No.84/10 Kat 5 34742 Kozyatağı / İstanbul
Telefon : 0 (216) 445 07 25 pbx
Faks : 0 (216) 445 07 01
E-Posta : iletisim@perculus.com
Web: http://www.perculus.com
Online İletişim: http://www.perculus.com/web/iletisim.html

 

 
Telefon: +90 216 445 07 25 pbx Faks: +90 216 445 07 01 E-posta: iletisim@advancity.net

copyright © 1999 advancity Tüm hakları saklıdır

W3C XHTML  W3C CSS 2